Centralne Laboratorium Analityczne w Gliwicach działa w naszym mieście od kilkudziesięciu lat. Jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej pracujemy od stycznia 2001 roku, tj. od momentu prywatyzacji lecznictwa ambulatoryjnego gliwickiej służby zdrowia. Dla komfortu pacjentów w roku 2015 zainstalowaliśmy w laboratorium klimatyzację, a w roku 2017 zmodernizowaliśmy poczekalnię pacjentów wyposażając ją w kolejkomat. Prowadzimy działalność diagnostyczną  nieprzerwanie od prawie 70 lat.

Pracownicy laboratorium stanowią wyspecjalizowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem. Posiadamy odpowiednią aparaturę (zarówno do badań podstawowych, jak i specjalistycznych), dzięki czemu większość badań wykonywana jest na miejscu, bez konieczności transportu próbek, a wyniki są gotowe do odbioru tego samego dnia w godzinach popołudniowych.

Każdy wynik badania zawiera odpowiednie przedziały referencyjne ( przykładowy wydruk ). Wszystkie czynności związane z obsługą pacjenta (rejestracja, pobranie, wykonanie analizy, sprawdzenie i zatwierdzenie wyniku) są autoryzowane przez doświadczonych diagnostów laboratoryjnych i rejestrowane w systemie informatycznym w formie księgi badań.

Rejestracja pacjentów i wydawanie wyników odbywa się z zastosowaniem Systemu Informatycznego Laboratorium Analitycznego.

Stosujemy sprzęt i odczynniki renomowanych, specjalistycznych firm spełniających kryteria ISO i EC.

Aby zapewnić wysoką jakość naszych badań laboratorium bierze udział w ogólnopolskiej i międzynarodowej kontroli jakości, poddając ocenie większość oznaczanych parametrów.

Telefon

32-231 24 88 lub 798 312 486

Adres

ul. Zygmunta Starego 16A
44-100 Gliwice
(w podwórzu, za byłą siedzibą Pogotowia Ratunkowego)

Centralne Laboratorium Analityczne w Gliwicach

ul. Zygmunta Starego 16A
44-100 Gliwice